Meer dan 1.000 CO2-berekeningen voltooid op CO2meter.nu

In mei 2022 lanceerden Topsector Logistiek, evofenedex en Transport en Logistiek Nederland, met trots de website CO2meter.nu. Op deze website hebben inmiddels honderden vervoerders, eigen vervoerders en verladers, hun CO2-uitstoot berekend. Met de gebruiksvriendelijke CO2-calculator kunnen gebruikers, op basis van gestandaardiseerde invulvelden, direct de CO2-uitstoot van een enkele vracht berekenen.

“De website is een laagdrempelige manier om te starten met grip te krijgen op de CO2-uitstoot. Een prima beginpunt voor bedrijven die daarmee aan de slag willen. Het is mooi om te zien dat de calculator en ook de webinars steeds beter gevonden worden. De site speelt dus goed in op de behoefte van logistieke bedrijven”, zegt Guido de Wit, programmamanager bij Topsector Logistiek.

“Naast de groeiende populariteit van de CO2-calculator, merken we ook een sterke interesse in de webinars over het meten van CO2-uitstoot, die we twee keer per maand organiseren. Inmiddels hebben honderden vervoerders, verladers en eigen vervoerders, deze webinars bijgewoond en hebben we de capaciteit moeten vergroten”, aldus Marjolein Hijl, projectleider bij Topsector Logistiek. “Deze webinars bieden extra informatie over hoe bedrijven de uitstoot in hun volledige logistieke operatie kunnen beheren en hoe ze kunnen voldoen aan de CSRD-wetgeving (Corporate Sustainability Reporting Directive) en andere wettelijke verplichtingen.”

CO2-beprijzing

Op dit moment ontwikkelt men de calculator verder en wordt een CO2-beprijzingsmodule toegevoegd. Deze maakt het voor gebruikers direct duidelijk welke prijs betaald moet worden voor CO2-compensatie, als er een beprijzing plaatsvindt. Momenteel is de prijs 100 euro per ton, een prijs die representatief is met betrekking tot de aankomende ontwikkelingen, zoals de uitbreiding van ETS (Emissions Trading Scheme) van wegvervoer. Hoewel er momenteel dus nog geen formele CO2-beprijzing is, zal dit in de komende jaren veranderen.

Klimaatakkoord

Met CO2meter.nu willen de drie genoemde organisaties bedrijven aanmoedigen inzicht te krijgen in hun uitstoot, met als uiteindelijk doel de uitstoot terug te brengen naar de 55 procent reductie die het Klimaatakkoord vereist voor 2030.

Keten

“We merken dat onze leden steeds meer behoefte hebben aan inzicht in hun CO2-uitstoot. Met behulp van de calculator en de webinars, bieden we onze leden praktische tools om grip te krijgen op de uitstoot en om effectief te werken aan het verminderen ervan. We zijn zeer tevreden met deze gezamenlijke communicatieaanpak van onze organisaties, waarmee we uiteindelijk de uitstoot in de gehele keten aanzienlijk kunnen verminderen”, besluit Thomas Reitsma, manager kerngebied vervoer bij evofenedex.